IPTV FOR ANDROID                                                 

 

IPTV SMARTERS Pro app play store

This app works with username, password and a server URL that we will send to you by Email when you select this app with your order.
Example of m3u link:http://adresse-du-serveur.com:8789/get.php?username=5799&password=abCD123&type=m3u&output=ts
In the case of the m3u link above, the server connection details are as follows: Username: 5799 Password: abCD123 Server URL: http://adresse-du-serveur.com:878

IPTV ON VLC MEDIA PLAYER

1-You need to download the VLC Media Player so you can try IPTV on PC
2- Install the VLC software and open it.
3-Navigate to Media and select Open Network Stream. 4-Enter your unique IPTV subscription link.
5-Press play and wait until you see the channels.

 

IPTV for SMART TV

 

You will need to install on your smart tv either Smart STB or Smart IPTV application.
On this tutorial we will only focus on SMART IPTV App which you can get it from almost all smart tv app stores with free for seven days. Then you can make a one-time payment of €5.49 and start using it. If you have a problem with this application contact us To help you with other applications.
1-First, you need to check if your Samsung/LG TV or Fire Stick is compatible with SMART TV IPTV. You need to go to the app store and look for the “Smart IPTV” application. If you can see the application, your device is compatible and you can download the application.
2-Once you have downloaded the Smart IPTV application, launch it.
3-Note the MAC address you can see on the screen. 4-Now visit http://siptv.eu/mylist/.
5-Navigate to the section called “Add an external playlist link”. You must enter the MAC address here. You must also include the unique URL of your IPTV subscription under the field called “Link”.
6-You must ensure that you select “Miscellaneous” from the country drop-down list.
7-Check the “Keep Online” box.
8-Now select the “Add Link” button.
9-Restart the TV.
10-If you want to see the channel groups, simply press the blue button you see on the remote control.
IPTV FOR MAG OR STB EMULATOR
You need to connect your MAG device to the Internet and television to be able to able to watch IPTV for Mag. Then you need to follow these steps.
1-Navigate to Settings, System Settings, Servers and Portals.
2-Set WEBTV as Portal 1
3-Enter the URL in your email at the URL section of Portal 1.
4-Leave the name of Portal 2 empty.
5-Leave the URL of Portal 2 empty.
6-Save.
7-Restart.
8-you can now see the list of channels.

 

IPTV FOR iOS

A)-If use iPlay TV
1-Go to the App Store and download iPlay TV.
2-Download the unique subscription URL.
3-You will then be able to see the playlist. B)-If use GSE smart IPTV Pro
1-Go to the App Store and download GSE SMART IPTV pro.
2-Accept the EULA rule
3-Select the parameters you can see in the left corner 4-Locate the menu called “XTREAM CODES API”.
5-Add Xtream url, username and password
6-Select “ADD”.
Go top
Open chat
Şifresiz İnstagram Beğeni ve Instagram Takipçi Satın Al

Dolandırıcılardan Kurtulmak İçin Güvenilir Firma ile Çalışın

Şifre talep etmeyen, size sunduğu hizmet günü içerisinde beğeni ve takipçilerinizi size sağlayan bir firma ile çalışmak ister misiniz? Takip2018 ile siz de kaliteli, gerçek ve organik takipçi ve profillere ulaşabilirsiniz. Aylık ve paylaşım bazlı beğeni paketleri ile kazancınızı artırabilir ve İnstagram’da güvenilir bir işletme profiline sahip olabilirsiniz. Promosyonlu İnstagram Beğeni Satın Al : Daha Fazla Kazan Takip2018 güvencesi ile satın aldığınız beğeni paketleri sayesinde siz de farklı alanlarda da kazanabilirsiniz. Beğeni satarken, video izleme hediyesi sunan birbirinden değerli hizmet paketleri ile siz de hem fotoğraflarınız hem de videolarınız ile kazanç elde edebilirsiniz. Hemen Teslim İnstagram Beğeni Paketleri ile Tanışın Satın alma işlemi yaptığınız her bir paketin size sunulan tarihler arasında sağlandığını hesabınız üzerinden görebilirsiniz. Hemen teslim İnstagram paketleri ile beğeni ve takipçileriniz artarken ürün ve hizmetlerinizin de kısa sürede tanındığını fark edebilirsiniz. Siz de sosyal medyada tanınan bir profile sahip olmak isterseniz, takip2018 beğeni paketlerinin profesyonel desteğine başvurmalısınız. Son Paylaşım İnstagram Beğeni Satın Al : Takipçilerini Artır Sosyal medyada takipçi artırma hilesi yapmak büyük bir risk almak demektir. Siz de hilesiz bir şekilde popüler olmak istiyorsanız, paketlerini değerlendirmelisiniz. Bu paketler ile satın aldığınız son paylaşım bazlı hizmetler, profilinizin Keşfet sayfasında yer almasını sağlayacaktır. Bu da yeni ve kalıcı takipçilere ulaşmanıza destek olur. Ekonomik İstagram Beğeni Paketleri Satın Al İnstagram üzerinden binlerce yeni takipçiye ulaşmak ve aktif takipçiler tarafından beğenilmek ister misiniz? Siz de İnstagram beğeni satın alma işleminizi ekonomik fiyatlara gerçekleştirebilirsiniz. Takip2018 ekonomik ve dolu dolu paketleri ile sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirme garantisi veriyor. Siz de uygun fiyatlı sosyal medya destek paketlerini inceleyin, yeni takipçilere hızla ulaşın.