Every day help for our customers

faq : It’s our job here at IPstream to make sure our customer needs are met.

If you need more help

If you require any further information or assistance,
please do not hesitate to contact us.

  • 1 (721) 554 0838 / +(590) 690 38 24 97
  • helpdesk@ipstreamers.freshservice.com
  • St.Martin FR, 97150

FAQ : First, check your internet connection or router and restart it, and check the device’s settings where you use your IPTV subscription. If you still have issues, it seems that your ISP is blocking the IPTV traffic. Test with another ISP connection. You shouldn’t get any issues after doing this.

We always recommend that you connect your device hardware (ethernet).

Issuing a ticket for account activation or technical support will get responded between 1 hour to 12. But we intend to reply within the hour of receiving the mentioned tickets. But during peak hours this can take up to 24 hours.

For the payment of your subscription we accept credit cards, Bitcoin, Stripe and PAYPAL

No manipulation will be necessary on your part, once the payment has been made, you will receive an email containing the procedure to follow.

With us, you don’t just buy the product, but also a quality service! Technical support is available by opening a support ticket on the website.

To view television correctly, IPTV offers you to test your internet speed. A connection speed of 10 mbps is necessary to watch IPTV channels in FULL HD and 4K. For IPTV channels in SD, a connection speed of 8mb/s is sufficient.

The activation of iptv subscription on the MAG boxes is done entirely remotely, once the subscription is activated, we will send you a URL address that you must add to your PORTALS.

To do so :(on Settings => Servers => Portals

Step 1: Buy an Android TV Box

1. Step 2: Download an IPTV App.
2. Step 3: Order a Subscription from an IPTV Provider.
3. Step 4: Set Up The device by following the instruction that is given to you in the activation email.
4. Step 5: Reboot device
5. Watch Tv

You will first have to select the service/ item you wish to purchase then add to the cart, On the checkout page there is an offline method, select that method and checkout. You will receive an email stating that the order was placed. With that order number go to order support and open a ticket enter the order number and mac number in the ticket and someone will reply with a payment link.Once payment is made reply with a copy confirming payment. You then receive your activation details.

Go top
Open chat
Şifresiz İnstagram Beğeni ve Instagram Takipçi Satın Al

Dolandırıcılardan Kurtulmak İçin Güvenilir Firma ile Çalışın

Şifre talep etmeyen, size sunduğu hizmet günü içerisinde beğeni ve takipçilerinizi size sağlayan bir firma ile çalışmak ister misiniz? Takip2018 ile siz de kaliteli, gerçek ve organik takipçi ve profillere ulaşabilirsiniz. Aylık ve paylaşım bazlı beğeni paketleri ile kazancınızı artırabilir ve İnstagram’da güvenilir bir işletme profiline sahip olabilirsiniz. Promosyonlu İnstagram Beğeni Satın Al : Daha Fazla Kazan Takip2018 güvencesi ile satın aldığınız beğeni paketleri sayesinde siz de farklı alanlarda da kazanabilirsiniz. Beğeni satarken, video izleme hediyesi sunan birbirinden değerli hizmet paketleri ile siz de hem fotoğraflarınız hem de videolarınız ile kazanç elde edebilirsiniz. Hemen Teslim İnstagram Beğeni Paketleri ile Tanışın Satın alma işlemi yaptığınız her bir paketin size sunulan tarihler arasında sağlandığını hesabınız üzerinden görebilirsiniz. Hemen teslim İnstagram paketleri ile beğeni ve takipçileriniz artarken ürün ve hizmetlerinizin de kısa sürede tanındığını fark edebilirsiniz. Siz de sosyal medyada tanınan bir profile sahip olmak isterseniz, takip2018 beğeni paketlerinin profesyonel desteğine başvurmalısınız. Son Paylaşım İnstagram Beğeni Satın Al : Takipçilerini Artır Sosyal medyada takipçi artırma hilesi yapmak büyük bir risk almak demektir. Siz de hilesiz bir şekilde popüler olmak istiyorsanız, paketlerini değerlendirmelisiniz. Bu paketler ile satın aldığınız son paylaşım bazlı hizmetler, profilinizin Keşfet sayfasında yer almasını sağlayacaktır. Bu da yeni ve kalıcı takipçilere ulaşmanıza destek olur. Ekonomik İstagram Beğeni Paketleri Satın Al İnstagram üzerinden binlerce yeni takipçiye ulaşmak ve aktif takipçiler tarafından beğenilmek ister misiniz? Siz de İnstagram beğeni satın alma işleminizi ekonomik fiyatlara gerçekleştirebilirsiniz. Takip2018 ekonomik ve dolu dolu paketleri ile sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirme garantisi veriyor. Siz de uygun fiyatlı sosyal medya destek paketlerini inceleyin, yeni takipçilere hızla ulaşın.